پرداخت موبایل
فیلم آموزش حسابداری
فیلم آموزش حسابداری
آموزش حسابداری
آموزش حسابداری
بخشنامه حسابرسی
آموزش حسابداری
 
 
 
 
 
 
در اینستاگرام همراه ما باشید
 
 
خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی
 
 
پروژه حسابداری
 
بخشنامه جدید موارد مشمول حسابرسی
 
خدمات مالی و حسابداری
 
 
 
 

موج الیوت ویو(Elliott Wave)

نویسنده: admin | تاریخ: 22 مهر 1395 | بازدیدها: 2239

0

موج الیوت ویو(Elliott Wave)

 

اصل موج الیوت ویو(Elliott Wave) یک توضیح کامل درباره چگونگی واکنش ها و رفتارهای گروه های مختلف مردم اراءه میدهد.این اصل نشانگر این است که روانشناسی عمومی میان بدبینی و خوشبینی متغیر میباشد و این تغییرات دارای یک نظم طبیعی میباشند  که باعث امکان پذیر شدن  طرح های دقیق برای اندازه گیری آن میشود.
یکی از مکان هایی که براحتی میتوان اصل موج الیوت را مشاهده نمود ، بازار های سرمایه گذاری میباشد که در آن حالات روانی سرمایه گذاران با تغییر قیمت های بازار عوض میشود.اگر بتوانید چرخه تکرار تغییرات در قیمت ها را شناسایی کنید و  بفهمید که ما در حال حاضر در کجای این چرخه قرار داریم، در آن صورت میتوانید پیش بینی کنید که در آینده کجا خواهیم رفت.
اصل موج الیوت را بخاطر کاشفش رالف نلسون الیوت، به این نام ، نامگذاری شد.
اصل موج الیوت، حالات روانی سرمایه گذاران  که موتور اصلی بازار بورس میباشند را اندازه گیری میکند. وقتی مردم نسبت به آینده یک موضوع خوشبین باشند، بر روی آن موضوع بیشتر سرمایه گذاری می کنند. 
دو دیدگاه به فهمیدن این موضوع به شما کمک میکنند، اولا :در طی صدها سال، سرمایه گذاران متوجه شده اند که بنظر میرسد اتفاقات خارج از بازار بورس هیچگونه تاثیر مداومی بر پیشرفت آنها ندارند. دقیقا همان اخباری که امروز ممکن است باعث بالا رفتن قیمت های بازار شوند،ممکن است باعث کاهش قیمت های بازار در آینده نیز شوند. تنها نتیجه منطقی که میتوان از این موضوع گرفت این است که بازارها به سادگی در مقابل تغییرات خارجی واکنشی نشان نمیدهند.
دوم اینکه پس از مطالعه نمودارهای تاریخی متوجه خواهید شد که بازار ها به شکل موج های پی در پی، در تغییر میباشد.
استفاده از اصل روش الیوت یکی از شاخه های مطالعه در احتمالات میباشد.یک الیوت شناس کسی است که میتواند ساختار بازار را شناسایی کرده  و با توجه به موقعیت فعلی ما در میان این ساختار ها، حرکت مناسب بعدی را برایمان پیش بینی کند.با شناختن طرح های این موجهای بازار شما میتوانید با طور نسبی حدث بزنید که در آینده چه اتفاقی در بازار رخ خواهد داد ( در برخی موارد مهمترین عامل ) و چه اتفاقی نخواهد افتاد. با استفاده از قانون موج الیوت شما خواهید توانست بهترین سرمایه گذاری با کمترین ریسک را در بازار حدث بزنید.

موضوعات: آموزش حسابداری

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.