پرداخت موبایل
فیلم آموزش حسابداری
فیلم آموزش حسابداری
آموزش حسابداری
آموزش حسابداری
بخشنامه حسابرسی
آموزش حسابداری
 
 
 
 
 
 
در اینستاگرام همراه ما باشید
 
 
خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی
 
 
پروژه حسابداری
 
بخشنامه جدید موارد مشمول حسابرسی
 
خدمات مالی و حسابداری
 
 
 
 

چگونه خاتمه مصاحبه کاری را مدیریت کنیم

نویسنده: admin | تاریخ: 2 دی 1395 | بازدیدها: 3474

0

خاتمه مصاحبه

 

چه تقصیر شما باشد، چه به خاطر اینکه کسی به دلایل شخصی و جاه طلبی تصمیم بگیرد که شما را مردود کند، مصاحبه به هم می خورد.

اخراج از کار می تواند وجهه ی شما را خدشه دار کند. بزرگترین عامل نگرانی برای جویندگان کاری که در مصاحبه رد شده اند این است که آیا شخص دیگری به آنها شانس دوباره می دهد؟ اما شما حتی قبل از اینکه مصاحبه کنید باید نگرشی نسبت به معنی "رد شدن مصاحبه" داشته باشید. شما باید کنترل آن را بدست بگیرید و آن را از آنِ خود کنید. اجازه ندهید بر شما غالب شود و این خودِ شمایید که اجازه می دهید ترس بر شما غلبه کند.

در اینجا چند راه برای کمک به شما جهت اینکه این دوره ی سختِ شغلی را بگذرانید و بر ناراحتیِ رد شدن در مصاحبه غلبه کنید وجود دارد:

1- نکات منفی را با نکات مثبت پوشش دهید

در حال حاضر بیکارید؟ سعی کنید داوطلب شوید با بررسی زیر و بم آنچه که از شما خواسته شده آن ها را متعجب کنید. کار داوطلبانه می تواند در لیست سوابق اشتغال شما درج شود (مطمئن شوید که بر کلمه ی "داوطلب [نام کار]" اشاره کرده اید). خبر خوب چیست؟ این که شما شروع به ایجاد یک سابقه ی مثبت از آنچه که قابلیت شما را نشان داده کرده اید و همچنین از خود تعریف بهتری ارائه داده اید. بعلاوه، زمانی که آخرین کاری که در شغل خود انجام داده اید منفی نباشد، شما احساس بهتری خواهید داشت. این کار تقویت کننده ای قوی برای فکر و ذهن شما در حین جستجوی کار است.

 

2- پیش داوری ها را کنار بگذارید

سعی کنید در هر برخورد در ارتباط با کارفرما پوشش، عملکرد، و طرز صحبت کردن شما مناسب و حرفه ای باشد. بهانه ای برای شک کردن به توانایی هایتان دست آنها ندهید.

 

3- به مشکلاتی که منجر به رد شدن در مصاحبه می شوند رسیدگی کنید

اگر اشتباه شما به اندازه ای بزرگ بود که شما را در مصاحبه رد کنند، باید دلایل آن را بررسی کنید. آیا مشکلی مربوط به عصبانیت دارید؟ آیا شما در مهارتی که منجر به عملکرد ناشی از عدم رضایت می شود کمبود دارید؟ دلایل ﻣﺆثر به وجود آمدن آن را بررسی کنید. مهم نیست که در آن زمان چقدر رنج آور به نظر می رسند. تشخیص، شناخت، و تلاش برای حل مشکلاتی که این وضعیت را به وجود آورده اند به شما کمک می کند که در آینده بیشتر آماده باشید.

 

4- هر جا لازم است تقصیر را بپذیرید... بقیه مسائل را فراموش کنید

اگر مردود شدن در مصاحبه ی شما هیچ ربطی به عملکرد کاری شما نداشت، شما نمی توانید مسیر تاریخیِ آن را تغییر دهید. وقتی که شرایطی منجر به مردود شدن در مصاحبه می شوند خارج از کنترل شما باشند، طبیعی است که در مورد نتایج آن ناراحت و عصبانی شوید، بهتر است نگران این چیزها نباشید... نمی توانید آن ها را تغییر دهید و انرژی شما بهتر است برای کمک به خودتان در آینده صرف شود تا اینکه در برابر امور ناراحت کننده ی گذشته صرف شود.

 

5- بدانید که شما به توضیح دلیل برکناریتان نیاز خواهید داشت

در هر صورت، کار فرمایان بالقوه به این موضوع پی می برند، پس این یک فرصت برای پاسخ به سوال پیش از اینکه پرسیده شود است و روی نظر تصمیم گیرنده در مورد شما تاثیر می گذارد. توضیح دهید که با کارفرمای قبلی شرایط بدی داشته اید و سعی کنید به راحتی آ ها را راضی کنید که کارش خوب نبوده است، برای همین آنجا را ترک کرده اید. به کارفرمایان قبلیتان اشاره کنید، آن هایی که می توانند در مورد توانایی ها و بهره وریتان صحبت کنند.

 

مقابله در برابر مردود شدن در مصاحبه نه تنها درست است، بلکه شما را توانمند می سازد، بنابراین شما از این نمی ترسید که اتفاقی که در گذشته رخ داده است می تواند در آینده هم اتفاق بیفتد.

موضوعات: آموزش حسابداری

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.