پرداخت موبایل
فیلم آموزش حسابداری
فیلم آموزش حسابداری
آموزش حسابداری
آموزش حسابداری
بخشنامه حسابرسی
آموزش حسابداری
 
 
 
 
 
 
در اینستاگرام همراه ما باشید
 
 
خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی
 
 
پروژه حسابداری
 
بخشنامه جدید موارد مشمول حسابرسی
 
خدمات مالی و حسابداری
 
 
 
 

7 سوال مهم در مصاحبه شغلی

نویسنده: admin | تاریخ: 22 مهر 1395 | بازدیدها: 7035

0

 

 7 سوال مهم در مصاحبه شغلی

 

 

سوالات مصاحبه آنقدر ساده و راحت نیستند، و پاسخ دادن به فقط یک سوال اشتباه ممکن است شما را از استخدامی دور نگه دارد. در اینجا هفت تا از رایج ترین سوالات مصاحبه که مدیر استخداماز شما سئوال خواهد کرد و اینکه چگونه شما باید به آنها پاسخ دهید ذکر شده است:

 

 

1.درباره خودت صحبت کن

منظور واقعی مدیر استخدام چه چیزی است.....

اطلاعاتی در مورد تحصیلات، سابقه کاری، و اهداف حرفه مربوط به کار به وی ارائه دهید.

چگونه پاسخ دهید: یک سری اطلاعات کلیدیانتخاب کنید که به مدیر استخدام نشان دهد که شما یک فرد کامل برای کار و برای شرکت می باشید. به عنوان مثال: " من به دانشگاهX میرفتم و در آنجا Y میخواندم و کارآموزی را درشرکت Z به پایان رساندم. در طول کارآموزی من فلان کار را انجام دادم که واقعا اشتیاق من را برای این کار مضاعف نمود.

 

 

2.در پنج سال آینده خودتان را کجا می بینید؟

منظور واقعی مدیر استخدام چه چیزی است.....

آیا این موقعیت برای اهداف شغلی دراز مدت شما مناسب می باشد؟ آیا شمااهداف شغلی دراز مدت دارید؟ "

چگونه پاسخدهید: هیچگاه نگویید "من نمی دانم (حتی اگر واقعا نمی دانید) و در زندگی شخصی خود تمرکز نکنید (این خوب است که شما می خواهید ازدواج کنید، اما این مربوط به کار نمی شود) به کارفرما نشان دهید که شما در مورد مسیر شغلی خود و اهداف حرفه ای خود با کار فکر کرده اید.

 

 

3. بزرگترین ضعف شما چیست؟

منظور واقعی مدیر استخدام چه چیزی است.....

آیا شما خود آگاه هستید؟ آیا می دانید که در کجا شما قادر به بهبود یافتن و ترقی هستید؟

چگونه پاسخ دهید: یک راه خوب برای پاسخ به این سئوال، استفاده از بازخورد از زندگی واقعیاست که شما در گذشتهدریافت کرده اید. به عنوان مثال، شاید رئیس قبلی به شما گفته باشد که شما نیاز دارید که بر روی مهارت های ارائه خود بیشتر کار کنید. توجه داشته باشید که، سپس به کارفرما بگویید که چگونه شما فعالانهبرای بهبودبخشی خود تلاش کرده اید. از هر گونه جواب منفی ("من کار کردن با افراد دیگر را دوست ندارم") و یا پاسخکلیشه ای ("من یک کمال گرا هستم و من خیلی سخت کار می کنم") پرهیز کنید.

 

 

4. انگیزه های شما چیست؟

منظور واقعی مدیر استخدام چه چیزی است.....

آیا شما یک کارمند کوشا و سخت کار کن هستنید؟ یا باید به زور شما را بهکار با کیفیت مجبور کنم؟

چگونه پاسخ دهید: کارکنان ایده آل به صورت درونی با انگیزه هستند، بنابراین به مدیر استخدامبگویید که شما انگیزه را هنگام کاربرای رسیدن به یک هدف، کمک به یک تلاش گروهی و یا توسعه مهارت های فردی پیدا کرده اید. یک مثال مشخص از این مورد ارائه دهید. حتی اگر درست باشد، هیچگاه به وی نگویید که پاداش های مادی و غیره شما را برای کارکردن انگیزه دار می کند.

 

 

5.درمورد شکست هایی که خورده اید صحبت کنید.

منظور واقعی مدیر استخدام چه چیزی است.....

واکنش شما به شکست چیست؟ آیا شما از اشتباهاتخود درس گرفته اید؟ آیا شما انعطاف پذیر هستید؟

چگونه پاسخ دهید: همانند سوال "بزرگترین ضعف" ، شما نیاز دارید که نشان دهید که چگونه شما یک تجربه منفی را به یک تجربه یادگیری تبدیلنموده اید. برای این کار، به یکی ازشکست های خود اذعان کرده و مسئولیت آن را برعهده بگیرد، و توضیح دهید که چگونه شما با یادگیری از آن بهبود یافته اید. هیچگاه نگویید هرگز شکست نخورده ام، شخص دیگری را سرزنش نکنید و به نقاط ضعف خود اشاره نکنید.

 

 

6.چرا شما می خواهید اینجا کار کنید؟

منظور واقعی مدیر استخدام چه چیزی است.....

آیا شما واقعا به این کارعلاقه مند هستید؟ آیا شما برای شرکت مناسب هستید؟

چگونه پاسخ دهید: شما باید نشان دهید که از لحاظ فلسفی و مهارت با شرکت مطابقت دارید. در مورد آنچه که شما آموخته اید بحث کنید و اشاره کنید که شما چگونه با ماموریت خود، فرهنگ شرکت و شهرت آن خود را تطبیق خواهید داد. سپس، توضیح دهید که چگونه می خواهید شرکت را مترقی سازید.

 

 

7. در امریکا چندتا نیمکت وجود دارد؟

 

منظور واقعی مدیر استخدام چه چیزی است.....

آیا می توانید روی پای خود بایستید؟ آیا می توانید فشار کاری را تحمل کنید؟

چگونه پاسخ دهید: هنگامی که با یک سوال به ظاهر بی معنیمثل این مواجه می شوید، نباید غافلگیر شوید. در عوض، از خلاقیت خود استفاده کنید و به مصاحبه کننده نگویید که سوال احمقانه و بی ربط است. برای این سوال خاص، مثلا می توانید به گویید به ازای افرادی که در آمریکا زندگی می کنند، نیمکت یافت می شود. همگام با بخش های دیگر از روند درخواست کار، اشاره ای به خانواده، دوستان،و همکاران خود بکنید. سعی کنید این روند را با دو نفر از دوستانتان امتحان کنید.

موضوعات: آموزش حسابداری

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.