پرداخت موبایل
فیلم آموزش حسابداری
فیلم آموزش حسابداری
آموزش حسابداری
آموزش حسابداری
بخشنامه حسابرسی
آموزش حسابداری
 
 
 
 
 
 
در اینستاگرام همراه ما باشید
 
 
خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی
 
 
پروژه حسابداری
 
بخشنامه جدید موارد مشمول حسابرسی
 
خدمات مالی و حسابداری
 
 
 
 

چگونه رزومه برای شغل حسابداری تهیه کنیم

نویسنده: admin | تاریخ: 22 مهر 1395 | بازدیدها: 5300

0

به نام خدا

 

 

رزومه برای شغل حسابداری

 

 

 تاریخچه ی مختصر زندگی(curriculum vitae) (CV) شبیه به رزومه(resume) است. آن [CV] ، به معنی لیست کردن تجربه و تحصیلاتی از شماست که به کاری که به دنبال [آن] هستید، مرتبط است. CV اغلب جزئی تر و کمی طولانی تر از یک رزومه استاندارد است. اکثرا در زمینه های علمی و آکادمیک مورد استفاده قرار می گیرد اما می تواند توسط هر کسی که به دنبال کسب دستاوردهای زندگی است، استفاده شود. اگر در جست و جوی شغلی نظیر کمک حسابداری(accounting assistant ) هستید، CV شما باید قبل از اینکه اقدام به ارسال آن بکنید، به روز شود. یک CV برای دستیار حسابداری، با استفاده از ثبت تمام دستاوردهای آموزشی، حرفه ای و شخصی خود، بنویسید.

 

 

گام ها

1.با ارائه نام و اطلاعات تماس خود شروع کنید. نام، آدرس، شماره تلفن و آدرس ایمیل خود را در بالای CV قرار دهید.

 

 

2.هدف و مقصود حرفه ای و شغلی یا شرحی از هدف [خود] را ارائه کنید. این [شرح] باید یک جمله باشد که آنچه شما به دنبال آن هستید را خلاصه کند.

 

 

3.مدارج تحصیلی خود را به طور خلاصه بیان کنید. CV تمرکز علمی و دانشگاهی بیشتری نسبت به رزومه دارد. بنابراین درحالی که رزومه احتمالا با تجربه[ها] آغاز می شود، در CV ابتدا، شما باید قصد برجسته کردن دستاوردهای تحصیلی خورد را، داشته باشید..

·درجاتی که کسب کردید و دانشگاه ها و کالج هایی که شما [در آن] حضور داشتید را لیست کنید. به همراه تاریخ حضور و فارغ التحصیلی خود.

·بولت ها را برای برجسته کردن دستاوردهای ویژه، به کار بگیرید. این قسمت می تواند محل خوبی برای به اشتراک گذاشتن بورسیه ها، جوایز و افتخاراتی باشد که کسب کرده‌اید. مطمئن شوید که هر گونه تحقیقاتی را که در زمینه حسابداری به انجام رسانده اید، ذکر کرده اید.

·هر گونه مسند تعلیم [عمومی] یا تدریس خصوصی را که در طول تحصیل، بر عهده داشتید، ذکر کنید.

 

 

4. سوابق استخدامی خود را، با شروع از کارفرما و عنوان کاری کنونی یا اخیر خود، لیست کنید.

 

·نام و مکان کارفرمای خود را ذکر کنید، هم چنین شهر و استانی که کارفرما در آن محل هست. عنوان کاری خود را لیست کنید.

·بولت‌ها را برای برجسته کردن مسئولیت های خاص و دستاوردهای عمده خود، به کار ببرید. هر کاری باید بولت‌هایی نظیر "مدیریت حساب های پرداختنی(managed accounts payable )" یا "وارد کردن حقوق و دستمزد کارمندان(input employee payroll) " داشته باشد تا آنچه شما انجام دادید را شرح دهد، و بولت هایی نظیر "کاهش حساب های متخلف تا 50 درصد" یا "کاهش دوره بستانکاری(credit period) از 60 روز به 45 روز" داشته باشد تا دستاوردهای شما را نشان دهد.

 

 

5.هر گونه مهارت ویژه، گواهی نامه ها(certification) یا پروانه ها(license) [ی شغلی] ایی را که کسب کردید، بر شمرید. برای مثال، اگر [اخذ] پروانه‌ی CPA خود را پی گیری می کنید، مطمئن شوید که در CV شما [ذکر شده] هست.

 

 

6.دانش کامپیوتری خود را لیست کنید. این [امر] برای شغل های حسابداری مهم است زیرا کارفرماها می‌خواهند بدانند که شما با نرم افزارها و برنامه هایی که آنها استفاده می کنند، آشنا هستید یا نه.

 

 

7.مراجع خود را لیست کنید. CV شما باید شامل نام‌ها و اطلاعات تماس مراجع حرفه ای باشد. برخی از CVها صفحه‌هایی جداگانه برای اطلاعات مراجع دارد.

8.CV ِ دستیار حسابداریتان را تا حدود 3 صفحه ادامه دهید. بیشتر رزومه ها تنها 1 یا 2 صفحه اند، اما CV می تواند کمی طولانی تر باشد تا جزئیات بیشتری را [در خود] جای دهد. با این حال، مطمئن شوید که اطلاعات خود را مختصر نگه داشته اید.

موضوعات: آموزش حسابداری

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.