پرداخت موبایل
فیلم آموزش حسابداری
فیلم آموزش حسابداری
آموزش حسابداری
آموزش حسابداری
بخشنامه حسابرسی
آموزش حسابداری
 
 
 
 
 
 
در اینستاگرام همراه ما باشید
 
 
خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی
 
 
پروژه حسابداری
 
بخشنامه جدید موارد مشمول حسابرسی
 
خدمات مالی و حسابداری
 
 
 
 

شاخص عملکرد هزینه(CPI) چیست

نویسنده: admin | تاریخ: 22 مهر 1395 | بازدیدها: 5251

0
شاخص عملکرد هزینه (CPI) با تقسیم بندی هزینه بودجه بندی بر کار انجام شده (BCWP) متناظر با هزینه واقعی کار انجام (ACWP) محاسبه می شود. این معیار یک فاکتور عملکرد مدیریت ارزش کسب شده(EVM ) می باشد که بهره وری هزینه را نشان می کند.
 
شاخص عملکرد هزینه

شاخص عملکرد هزینه (CPI) یک معیار عملکرد مدیریت ارزش کسب شده است که (EVM) در درجه اول به عنوان یک عنصر از کسب مدیریت ارزش (EVM) و برآورد تکمیل (EAC) معادله مورد استفاده است. این اقدامات بهره وری هزینه را با تقسیم هزینه بودجه بندی بر کار انجام شده (BCWP) توسط هزینه واقعی کار انجام (ACWP) بدست می دهد.
CPI های بیشتر از 1.0 مطلوب هستند و CPI های کمتر از 1.0 نامطلوب هستند. به طور معمول نباید هرگز CPI منفی باشد. CPI های منفی زمانی رخ می دهند که تنظیمات حسابداری ایجاد گردد. اگر مشاهده شدند، آنها باید مورد سوال قرار گیرند. (توجه داشته باشید: بر خلاف SPI، شاخص عملکرد هزینه با کامل شدن کار تمایلی به سمت 1.0 ندارند.)

شاخص عملکرد هزینه 1.1 یعنی : برای هر دلار مصرف، یک دلار و ده سنت ارزش کار به دست آورده  شده باشد و یا (یا پیمانکار 110٪  با توجه به هزینه بهره وری دارد). به همین ترتیب شاخص عملکرد هزینه 0.95 برابر خواهد بود با : برای هر دلار صرف تنها 95 سنت ارزش کار به دست آورده شده و (یا پیمانکار 95٪ با توجه به هزینه بهره وری داشته است).

موضوعات: آموزش حسابداری

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.